Z aktywnego życia nie rezygnuję, z mamą i tatą dietę planuję
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię informuje, że w dniach 02-04.09.2016 roku dla swoich członków zaplanowało zrealizowanie zadania publicznego Wojewody Kujawsko – Pomorskiego w obszarze pomocy pomocy społecznej pod nazwą: “Z aktywnego życia nie rezygnuję, z mamą i tatą dietę planuję – wyjazdowe zajęcia terapeutyczne dla rodzin z problemem Fenyloketonurii” (pobyt w Poznaniu z bazą w miejscowości Poznań zakwaterowanie (2 noclegi Hotel Quality System, ul. Lechicka 101, 61-619 Poznań, Polska).
Przedmiotowe wydarzenie, pobyt w Poznaniu wraz z realizacją zaplanowanego programu, zgodnie z regulaminem konkursu, zaplanowano dla ogółem do 48 osób. Z uwagi na fakt, że wśród członków Stowarzyszenia znajdują się osoby wymagające stałej obecności opiekunów podjęto decyzję i uznano, że w takich przypadkach istnieje możliwość uczestniczenia 2 opiekunów osoby chorej na fenyloketonurię (ilość ograniczona).
Tak więc podział osób mogących uczestniczyć w spotkaniu to 22 osoby chore na fenyloketonurię i 26 osób rodziców, opiekunów, członków Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię.
Planowany program spotkania (może ulec zmianie z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe) przedstawia się następująco:
Piątek:
- zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu. Na miejsce zbiórki i wyjazdu autokaru wyznaczono parking pomiędzy ul. Poznańska a Grudziądzka przy rondzie drogowym,
- wyjazd w kierunku do Poznania. Na trasie krótkie postoje w zależności od potrzeb. Przyjazd do Poznania ok. godz. 11.00,
- wstęp oraz pobyt Termy Maltańskie czas pobytu 2 godz. korzystanie z dostępnych atrakcji baseny wewnętrzne, zewnętrzne, zjeżdżalnie oraz wiele innych niezapomnianych atrakcji,
- obiad,
- czas na terenie poznańskiej Malty spacer, możliwość odpoczynku, centrum handlowe,
- oraz przejazd do miejsca zakwaterowania Hotel Quality System,
- przeprowadzenie zajęć terapeutycznych w dwóch grupach wiekowych dla podopiecznych Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię, w formie warsztatów Rodzina wspólnota-pomagamy sobie, bo się kochamy i przeprowadzenia ankiet: Czy wiesz, jakim jesteś rodzicem?, Moja rodzina,
- możliwość skorzystania z atrakcji dostępnych w hotelu,
- omówienie i dyskusja nad przebiegiem dnia,
- kolacja,
- nocleg.
Sobota:
- śniadanie,
- spotkanie z przewodnikiem. Palmiarnia (wstęp oraz zwiedzanie),
- zwiedzanie Starego Miasta Ratusz, koziołki, zabytkowe kamienice,
- czas do dyspozycji uczestników zakup pamiątek, możliwość skosztowania okolicznych smakołyków,
- obiad,
- czas do dyspozycji uczestników w centrum Poznania,
- powrót do miejsca zakwaterowania,
- omówienie wyników przeprowadzonych zajęć terapeutycznych podopiecznych Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię, w tym wskazanie sposobów rozwiązania ujawnionych problemów,
- kolacja,
- możliwość skorzystania z atrakcji dostępnych w hotelu,
- nocleg.
Niedziela:
- śniadanie,
- możliwość skorzystania z atrakcji dostępnych w hotelu, następnie wykwaterowanie,
- spotkanie z przewodnikiem,
- wstęp do Nowego ZOO,
- czas do dyspozycji uczestników zakup pamiątek,
- obiad,
- wyjazd w drogę powrotną do Bydgoszczy,
- przyjazd do Bydgoszczy i zakończenie spotkania..
Uczestnictwo w przedmiotowym spotkaniu dla 22 dzieci, młodzieży chorych na fenyloketonurię i 26 osób dorosłych rodziców, opiekunów osób chorych na fenyloketonurię jest bezpłatne. Z uwagi na ograniczoną ilość środków finansowych nie przewiduje się większej ilości osób uczestniczących w spotkaniu bez odpłatności.
Stowarzyszenie zapewnia transport, wyżywienie w formie śniadań, obiadów i kolacji(bez preparatu Pku) dla ww. ilości osób będących na diecie Pku i ich opiekunów.
Prosimy o zabranie ze sobą koszulek z logo stowarzyszenia. Osoby, które nie posiadają przedmiotowych koszulek, a zadeklarują chęć uczestnictwa w spotkaniu proszone są o podanie rozmiarów, celem ich przekazania.
Mając na uwadze powyższe zapraszam do wzięcia udziału w przedmiotowym wydarzeniu. Zgłoszeń uczestnictwa w spotkaniu wyjazdowym proszę dokonywać, proszę dokonywać drogą e-mail: fenylaczki@wp.pl i telefonicznie na numer 502553173, w terminie do 15 sierpnia 2016 roku. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność dokonanych zgłoszeń.
W przesyłanych zgłoszeniach uczestnictwa w przedmiotowym spotkaniu proszę podać: imię i nazwisko osób, adres zamieszkania z kodem pocztowym i nr PESEL według poniższej tabeli. Dane te są niezbędne do dokonania ubezpieczenia uczestników spotkania.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność dokonanych zgłoszeń.
Ewentualne uczestnictwo w ww. spotkaniu dodatkowych osób rodziców i rodzeństwa będzie można uzgodnić z Zarządem Stowarzyszenia po terminie zgłoszenia.
W przesyłanych zgłoszeniach uczestnictwa w przedmiotowym spotkaniu proszę podać: imię i nazwisko osób, adres zamieszkania z kodem pocztowym i nr PESEL według poniższej tabeli. Dane te są niezbędne do dokonania ubezpieczenia uczestników spotkania.
Lp. | Imię i nazwisko | Adres zamieszkania z kodem pocztowym | Pesel |
1. | |||
2. |
Jednocześnie informuję, że w przypadku chęci uczestniczenia w ww. spotkaniu dodatkowych osób rodziców i rodzeństwa warunki odpłatności, pobytu i transportu będzie można uzgodnić z Zarządem Stowarzyszenia.
Leszek Wała
Prezes Zarządu
Zadanie w obszarze pomocy społecznej pn. Z aktywnego życia nie rezygnuję, z mamą i tatą dietę planuję wyjazdowe zajęcia terapeutyczne dla rodzin z problemem Fenyloketonurii jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Kujawsko – Pomorskiego.