Skip to content

KRS – 0000274454

Projekt pn. „Głosujesz- Decydujesz” realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

 

Aktywni Obywatele – szkolenie wyjazdowe w Warszawie

w ramach projektu ,,Głosujesz – decydujesz”

Członkowie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię oraz osoby im bliskie 23-26 lipca 2021 roku w ramach realizacji projektu ,,Głosujesz – decydujesz” odbyli szkolenie z zakresu aktywności obywatelskiej podczas wyjazdu do Warszawy.

Przez trzy dni pobytu w stolicy mieliśmy okazję wiele się nauczyć, poznać nowe pojęcia z zakresu działań w ramach aktywności obywatelskiej, zapoznać się z przykładami takiego działania w lokalnych i szerszych niż lokalne społecznościach. Wiedza przekazana w sposób profesjonalny przez pana Adriana Stemalszczyka – pracownika Fundacji Stabilo pozwoliła przygotować się do dalszej realizacji zadania projektowego i osiągnąć założone cele.

Obecni na szkoleniu uczestnicy Projektu ,,Aktywni Obywatele” zadawali pytania prowadzącemu i wykazywali zainteresowanie prezentowaną tematyką. Szkolenie organizowane było systematycznie każdego dnia pobytu przez cztery godziny.

Zwiedziliśmy też Warszawę – poznaliśmy najważniejsze instytucje w naszych państwie oraz miejsca poświęcone historii – Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówkę, Pałac Kultury i Nauki. Podjechaliśmy także do dzielnicy ambasad, do Pałacu Prezydenckiego oraz Sejmu. Niestety obostrzenia sanitarne pozwoliły nam zobaczyć te miejsca tylko z zewnątrz.

Pogoda podczas wyjazdu była upalna, a słońce towarzyszyło nam cały czas. Wytchnienie przyniosła uczestnikom wycieczki restauracja ,,Sosiser”, która stanęła na wysokości zadania kulinarnego i przygotowała dla młodzieży z PKU wspaniałe posiłki niskobiałkowe po konsultacji z osobą za nie odpowiedzialną – panią Małgorzatą Mocną. Hotel Fenix zapewnił miły pobyt, dobre warunki oraz śniadania i kolacje, w tym również niskobiałkowe.

Koordynatorem realizacji tego przedsięwzięcia jak i całego Projektu był prezes Stowarzyszenia – pan Leszek Wała. Osobą odpowiadającą za ewaluację projektu oraz wspierającą jego przebieg była – sekretarz Stowarzyszenia – Elżbieta Nowaczyk.

Uczestnicy zadania skierowali do osób odpowiadających za jego realizację podziękowania.

Projekt ,,Głosujesz – decydujesz” trwa aż do przyszłego roku kalendarzowego. Jesteśmy dumni z naszych beneficjentów, którzy stanowią przykład osób aktywnych, chcących rozszerzyć swoją wiedzę jako obywatele, podjąć działania społeczne i umieją w sposób właściwy korzystać z proponowanego przedsięwzięcia. Zachęcamy Was do dalszego zaangażowania i dziękujemy za dotychczasowy udział i miłą atmosferę.

opracowała: Elżbieta Nowaczyk