Jabłko, gruszka i śliweczka, to fenylaczkowa jest wycieczka
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię informuje, że w dniach 04-06.09.2015 roku dla swoich członków zaplanowało zrealizowanie zadania publicznego Samorządu Województwa Kujawsko Pomorskiego w 2014 roku w zakresie pomocy społecznej wsparcie działań z zakresu opieki nad osobami chorymi pod nazwą: Jabłko, gruszka i śliweczka, to fenylaczkowa jest wycieczka (pobyt z bazą w miejscowości Gdańsk w Gdańskim Domu Turystycznym Długie Ogrody. Przedmiotowe wydarzenie, pobyt nad Bałtykiem wraz z realizacją zaplanowanego programu, zgodnie z regulaminem konkursu, zaplanowano dla 24 dzieci, młodzieży chorych na fenyloketonurię i 24 osób dorosłych rodziców, opiekunów osób chorych na fenyloketonurię, członków Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię ogółem 48 osób.
Celem zadania jest między innymi wsparcie dla osób przewlekle chorych na fenyloketonurię, beneficjentów projektu, dzieci i młodzieży chorych na fenyloketonurię, poprzez podniesienie poczucia ich własnej wartości, zwiększenie samodzielności i nawiązanie nowych kontaktów, bliższych znajomości, wzajemnego zaufania i więzi społecznych w środowisku osób chorych na fenyloketonurię i ich rodzin poprzez uczestnictwo w spotkaniu.
Planowany program spotkania (może ulec zmianie z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, bądź inne okoliczności niezależne od organizatora) przedstawia się następująco :
Piątek:
- Zbiórka uczestników w wyznaczonym miejscu pomiędzy ul. Poznańska a Grudziądzka przy rondzie drogowym.
- Wyjazd do Malborka. Na trasie krótkie postoje w zależności od potrzeb. Przyjazd na miejsce ok. godz. 11.00.
- Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego, czas na zakup pamiątek.
- Obiad.
- Przejazd do miejsca zakwaterowania Gdański Dom Turystyczny Długie Ogrody.
- Zakwaterowanie w Ośrodku.
- W godzinach popołudniowych czas do dyspozycji uczestników spotkania korzystanie z atrakcji dostępnych na terenie ośrodka.
- Omówienie i dyskusja nad przebiegiem dnia.
- Kolacja.
- Nocleg.
Sobota:
- Śniadanie
- Wyjazd do Gdyni Centrum Nauki Eksperyment (wstęp oraz zwiedzanie). Następnie przejazd na Skwer Kościuszki spacer, możliwość zakupu pamiątek. Uczestnicy zobaczą również ORP Błyskawica oraz Dar Pomorza (wstęp do wybranego).
- Obiad.
- Przejazd do Sopotu spacer główną ulicą handlową tzw. Monciakiem wraz z Krzywym Domkiem. Dla chętnych wstęp na molo, spacer plażą/odpoczynek na plaży. W godzinach popołudniowych powrót do miejsca zakwaterowania na kolację.
- Wieczorem czas do dyspozycji uczestników spotkania.
- Omówienie i dyskusja nad przebiegiem dnia.
- Kolacja ok. 19.00.
- Spotkanie przy muzyce, karaoke.
- Nocleg.
Niedziela:
- Wykwaterowanie z pokoi. Wyjazd z ośrodka.
- Realizacja programu: Zwiedzanie Gdańska, (Rejs statkiem po odcinku Kanału Elbląskiego w fazie uzgodnień).
- Obiad.
- Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie krótkie postoje w zależności od potrzeb.
- Przyjazd do Bydgoszczy i zakończenie spotkania.
Uczestnictwo w przedmiotowym spotkaniu dla 24 dzieci, młodzieży chorych na fenyloketonurię i 24 osób dorosłych rodziców, opiekunów osób chorych na fenyloketonurię jest bezpłatne.
Stowarzyszenie zapewnia transport, wyżywienie w formie śniadań, obiadów i kolacji (bez preparatu Pku) dla ww. ilości osób będących na diecie Pku i ich opiekunów. Prosimy o zabranie ze sobą koszulek z logo stowarzyszenia. Osoby, które nie posiadają przedmiotowych koszulek, a zadeklarują chęć uczestnictwa w spotkaniu proszone są o podanie rozmiarów, celem ich przekazania.
Mając na uwadze powyższe zapraszam do wzięcia udziału w przedmiotowym wydarzeniu. Zgłoszeń uczestnictwa w spotkaniu wyjazdowym proszę dokonywać, proszę dokonywać drogą e-mail: fenylaczki@wp.pl i telefonicznie na numer 502553173, w terminie do 20 sierpnia 2015 roku.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność dokonanych zgłoszeń.
W przesyłanych zgłoszeniach uczestnictwa w przedmiotowym spotkaniu proszę podać: imię i nazwisko osób, adres zamieszkania z kodem pocztowym i nr PESEL według poniższej tabeli. Dane te są niezbędne do dokonania ubezpieczenia uczestników spotkania.
Lp. | Imię i nazwisko | Adres zamieszkania z kodem pocztowym | Pesel |
1. | |||
2. |
Uczestnictwo w ww. spotkaniu dodatkowych osób rodziców i rodzeństwa będzie można uzgodnić z Zarządem Stowarzyszenia po terminie zgłoszenia.
Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
