Skip to content

KRS – 0000274454

Z plecakiem do Dźwirzyna na BIS!

Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię polubiło miejsca przyjazne dla dzieci i młodzieży z PKU. Wiemy, że warto wracać tam, gdzie pachnie nie tylko morzem, ale i wspaniałymi potrawami dla fenylaczków.
        Wycieczka do Dźwirzyna oraz Międzyzdrojów, mimo nieprzychylnej aury, była dla członków naszego Stowarzyszenia bardzo radosna i udana. Dobre humory załatwiły nawet najbardziej deszczowe chwile i potrafiły choć na chwilę odsunąć chmury. Ten fakt pozwolił nam zorganizować ognisko z szaszłykami dietetycznymi i pieczonym chlebkiem PKU. Rozmowy i miła atmosfera sprzyjały wymianie doświadczeń i integracji. Spacerowaliśmy po plaży szukając promieni słońca. Wybraliśmy się do Międzyzdrojów, gdzie słońce okazało się dla nas łaskawe. Zwiedzaliśmy Aleję Gwiazd, Muzeum Figur Woskowych, Molo i Bunkier V3.
        Restauracja w Międzyzdrojach przygotowała dla uczestników naszej wycieczki dietetyczny obiad. Zadowolone były zarówno najmłodsze dzieci jak i młodzież oraz ich rodzice. Bycie razem sprawia nam przyjemność, pozwala na wymianę doświadczeń związanych z życiem z chorobą oraz spełnia marzenia podopiecznych Stowarzyszenia, którzy tak rzadko mają okazję spędzać czas razem zwłaszcza w warunkach relaksu nam polskim morzem. Fajnie jest łapać chwile radości nawet między kroplami deszczu nad Bałtykiem!


Sekretarz
Elżbieta Nowaczyk

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Kujawsko – Pomorskiego