Skip to content

KRS – 0000274454

Wycieczka do stolicy
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Prezydenta Miasta Bydgoszczy 
Jaka piękna jest Warszawa!


          Członkowie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię zamieszkali w Bydgoszczy skorzystali z oferty wycieczki do stolicy w dniach 7-8.09.2013 roku. Taką możliwość stworzyło nam zrealizowanie zadania publicznego Prezydenta Miasta Bydgoszczy z zakresu rehabilitacji społecznej, rekreacji oraz integracji osób chorych i niepełnosprawnych przez organizacje i podmioty prowadzące działalność pożytku. 
          Zwiedziliśmy Warszawę w promieniach wrześniowego słońca pełni humorów i uśmiechu. Atrakcje turystyczne takie jak Starówka, Wilanów, ulica ambasad różnych państw, Belweder, Stadion Narodowy, a przede wszystkim Centrum Nauki Kopernik zachwyciły uczestników wyprawy z plecakiem PKU.
          Nocleg zapewnił nam pensjonat w Piasecznie, który zapewnił naszym podopiecznym specjalistyczną dietę niskobiałkową. Dzieci i młodzież pełni energii po tych posiłkach zwiedzali stolicę chłonąc jej piękno i niepowtarzalny klimat. Spotkaniu towarzyszyły rozmowy o problemach związanych z chorobą prowadzone zarówno wśród dzieci jak i ich opiekunów. Każdy problem w tak pięknym miejscu jak nasza stolica otoczona słońcem ciepłem wydaje się prostszy i do pokonania.
          Niezapomniane wrażenia na długo pozostaną w sercach i umysłach naszych podopiecznych, bo jak przygoda to tylko w Warszawie! Tak informują słowa piosenki i my też tak sądzimy jako uczestnicy tej wspaniałej wyprawy do naszej stolicy.           Mamy nadzieję, że następnym razem będzie jeszcze lepiej i wielu członków Stowarzyszenia skorzysta z podobnej oferty. A póki co – Czekaj na nas Warszawo! 


Sekretarz
Elżbieta Nowaczyk

Prezes Zarządu
Leszek Wała