Skip to content

KRS – 0000274454

Warsztaty terapeutyczne pn. „Jak budować dobre relacje w rodzinie z PKU?”

Zadanie w obszarze pomocy społecznej w 2021 roku pn. „Jak budować dobre relacje w rodzinie z PKU?” – jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Kujawsko – Pomorskiego.

Warsztaty Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię pn. „Jak budować dobre relacje w rodzinie z PKU”?

Członkowie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię wraz rodzinami w dniach 10 – 12 września 2021 roku wzięli udział w warsztatach terapeutycznych pn. „Jak budować dobre relacje w rodzinie z PKU”? prowadzonych przez specjalistów na temat budowania relacji w rodzinie z PKU. Miejscem realizacji tego przedsięwzięcia był hotel Viktoria w Bolszewie.

Spotkanie organizacyjne i powitanie przez prezesa Leszka Wała nastąpiło zaraz po zakwaterowaniu w pokojach uczestników warsztatów.

Zajęcia warsztatowe odbyły się w dwóch grupach wiekowych – dzieci do dwunastego roku życia oraz równolegle ich rodzice i młodzież a także dorośli z PKU ze swoimi rodzinami. Rozmawialiśmy o emocjach, zwyczajach, radościach i trudnościach jakie spotykamy w życiu na co dzień z problemem fenyloketonurii w rodzinie.

Towarzyszyła nam aktywność zorganizowana przez psychologa i terapeutów – wykonanie poszczególnych zadań warsztatowych, wspólne zadania np. malowanie „motywacyjnych” kubków dla każdego członka rodziny, współpraca podczas zabaw z chustą animacyjną pokazująca, że razem możemy wiele zdziałać, ankiety, rozmowy, dyskusje, omówienie trudności i radości doświadczanych każdego dnia. Osiągnęliśmy założene cele, czego wskaźnikiem była otwartość i burzliwa dyskusja na zakończenie zajęć. Po raz kolejny poczuliśmy, że moc daje wspólne działanie i bycie razem!

Podczas pobytu na zajęciach w Bolszewie nie zabrakło też aktywności fizycznej w hotelowym basenie i siłowni oraz spacerów w słońcu, które n a szczęście, z nami pojechało!

Dania kuchni niskobiałkowej okazały się bardzo smaczne i miło się rozmawiało przy ich konsumpcji. Mieliśmy okazję wymienić doświadczenia, zwłaszcza na linii – „nowe” rodziny i „wprawien” w diecie PKU członkowie Stowarzyszenia.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania środków finansowych oraz sprawnej i aktywnej organizacji przedmiotowych warsztatów serdecznie dziękujemy!

Pani Magdalenie Olkiewicz z firmy Vitaflo składamy serdeczne wyrazy wdzięczności za wsparcie naszej działalności, okazaną życzliwość i pomoc w postaci upominków dla naszych podopiecznych.
Osobne podziękowania składamy pani Dominice Renkas reprezentującej -Stowarzyszenie Dr. Max Zdrowie za udzielone wsparcie w realizacji naszej działalności.

Dzieciom i Młodzieży oraz Rodzinom gratulujemy aktywności na zajęciach i cieszymy się z faktu, że byliście z nami!

Do następnego razu Kochani!!!

opr. Elżbieta Nowaczyk