Skip to content

KRS – 0000274454

Warsztaty Piecki

Ośrodek Wypoczynkowy Brzoza

Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię w dniach 26-28.09.2008 roku w Ośrodku Wypoczynkowym – Brzoza zorganizowało i przeprowadziło warsztaty edukacyjno-kulinarne pod hasłem “Wiem, dlaczego zdrowo jem”. Powyższe przedsięwzięcie zorganizowane zostało wspólnie z Poradnią Chorób Metabolicznych przy Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. W warsztatach udział wzięły osoby chore na fenyloketonurię oraz ich opiekunowie.

W ramach przedmiotowych warsztatów zostały przeprowadzone wykłady i pogadanki na temat:
* światowych osiągnięć w prowadzonych badaniach na świecie związanych z problematyką PKU;
* skutków nieprowadzenia właściwej diety PKU;
* aktualnych doniesień związanych z fenyloketonurią.

Podczas spotkania obecna była psycholog, która przeprowadziła z obecnymi specjalistyczne szkolenie i udzielała porad w temacie prawidłowego rozwoju osób chorych na fenyloketonurię .
Odrębnym punktem warsztatów było przeprowadzenie multimedialnej prezentacji produktów spożywczych PKU firmy Balviten oraz praktyczne przygotowywanie posiłków niskobiałkowych przez pracowników w/w firmy i osób chorych na PKU. Zainteresowani mogli również dokonać zakupu żywności PKU.

W przerwach pomiędzy wykładami uczestnicy warsztatów wymieniali doświadczenia związane z prowadzeniem właściwej diety, a tym samym leczeniem PKU.

Powyższe przedsięwzięcie możliwe było do zrealizowania dzięki hojności darczyńców:
PKO BP, SHS International, Milupa, Mead Johnson, Balviten, Bezgluten i Polskiej Fundacji Wspierania Chorych na Fenyloketonurię, Mukowiscydozę i inne Choroby Metaboliczne Jaś i Małgosia.