Skip to content

KRS – 0000274454

Urodziny PKU

Miło być gościem !

Urodziny PKU – spotkanie organizowane przez Poradnię Metaboliczną

Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz firmę Vitaflo International Ltd.

17 czerwca 2023 roku chętni członkowie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię mieli okazję skorzystać z zaproszenia na organizowane spotkanie edukacyjne przez dr Agnieszkę Chrobot – lekarza Poradni Metabolicznej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz firmę Vitaflo International Ltd. pod tytułem Urodziny PKU.

Wysłuchaliśmy interesujących wykładów dr Agnieszki Chrobot i gościa specjalnego mgr dietetyki Katarzyny Chyż. Spotkanie miało miejsce w Hotelu Pałac w Bydgoszczy. Przeprowadzone zostały też warsztaty, dedykowane najmłodszym, z tworzeniem dzieł z wikliny. Było smacznie, elegancko i wesoło.

Życzenia urodzinowe z okazji swojego święta przyjął podczas tego wydarzenia jeden z najstarszych pacjentów – Maciej. Był tort urodzinowy i wspólne odśpiewanie „Sto lat”.    Na spotkaniu panowała uroczysta atmosfera, którą zapewnił organizator i wystrój oraz obsługa hotelu Pałac w Bydgoszczy.

Dziękujemy pani dr Agnieszce Chrobot i pani mgr Magdalenie Olkiewicz za możliwość udziału w tym spotkaniu!

Oprawę spotkania zrealizowała firma Redcomm w osobie p. Pawła Lewandowskiego.

Chętnych na przepisy na biszkopt do tortu i zupę krem zapraszam o przesłanie wiadomości na adres email : fenylaczki@wp.pl

opr. Elżbieta Nowaczyk