Skip to content

KRS – 0000274454

Spotkanie-Karbówko 19.06.2011r.

(140kB)

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego 


           W dniu 19.06.2011 roku, w Osadzie Karbówko, Elgiszewo 37, 87-408 Ciechocin odbyła się realizacja zadania publicznego pn.: – “Z fenyloketonurią pod rękę, jak z nią żyć i cieszyć się życiem” – spotkanie, impreza o charakterze wspierającym, integracyjnym dla osób chorych na fenyloketonurię. W spotkaniu wzięło udział 40 osób chorych na fenyloketonurię i 60 osób ich opiekunów.
           Zorganizowane w ramach zadania spotkanie, wsparło osoby chore na fenyloketonurię, a tym samym zintegrowało środowisko osób przewlekle chorych na fenyloketonurię. Podczas spotkania na neutralnym gruncie wszyscy wymieniali nabyte doświadczenia i wiedzę na temat odpowiedniej opieki i żywienia chorych na fenyloketonurię.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchania przygotowanych na tą okazję pogadanek i wykładów na temat prawidłowego prowadzenia diety niskobiałkowej. 
           Atrakcjami dla najmłodszych i nie tylko, była jazda konna i oprowadzanie koni, przejazd bryczką, rodeo, minigolf, tenis stołowy, i trampolina. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem i wyjazdem uczestników do domu.


Prezes Zarządu
Leszek Wała