Skip to content

KRS – 0000274454

Spotkanie Dakota

Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię miało zaszczyt wziąć udział w spotkaniu organizowanym w zajeździe Dakota w Osielsku koło Bydgoszczy organizowanym przez Poradnię Chorób Metabolicznych Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. 

Oprócz interesujących wykładów pani dr Agnieszki Chrobot i pani dietetyk mgr Izabeli Horki wysłuchaliśmy prelekcji gości z zaprzyjaźnionych ośrodków zajmujących się leczeniem fenyloketonurii. Uczestnicy mieli okazję po raz kolejny dzięki specjalistom poszerzyć swoją wiedzę o tym jak radzić sobie z chorobą na przykład w okresie wakacji. Spotkanie przebiegało we wspaniałej atmosferze i niecodziennej scenerii. Dzieci i młodzież miała okazję poczuć się przez chwilę jak bohaterowie prawdziwego westernu – były kapelusze kowbojskie, strzelaniny na niby, zawody zręcznościowe – jednym słowem wspaniała zabawa! 

Dzięki firmie Vitafllo osoby uczestniczące w organizowanym spotkaniu miały okazję skosztować wspaniałych przekąsek niskobiałkowych oraz zjeść wspólny obiad. Organizatorom tego wydarzenia, w fantastycznym, sprzyjającym zabawie i chłonięciu wiedzy miejscu, składamy gratulacje i podziękowania w imieniu członków Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię, którzy uczestniczyli w spotkaniu. 


Sekretarz Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię

Elżbieta Nowaczyk