Skip to content

KRS – 0000274454

 

Zadanie w obszarze pomocy społecznej w 2023 roku pn. „Słucham, myślę, współpracuję – warsztatów rozwijających umiejętności społeczne” – jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Kujawsko – Pomorskiego.

 

2 x T czyli TURZNO TRENING

Dzięki współfinansowaniu przez WOJEWODĘ KUJAWSKO – POMORSKIEGO zadania publicznego pod nazwą „Słucham, myślę. współpracuję – warsztaty rozwijające kompetencje społeczne” nasze Stowarzyszenie miało kolejną okazję rozwinąć skrzydła i być razem w pięknym, gościnnym miejscu.

W dniach 22-24 września 2023 roku spotkaliśmy się na warsztatach w Pałacu Romantycznym w Turznie podczas , których pracowaliśmy niezwykle intensywnie.

Jednym z wykładowców prowadzących zajęcia z uczestnikami warsztatów była pani Sylwia Kowalska – osoba z zaawansowanym doświadczeniem w pracy społecznej, pracująca z dorosłymi i młodzieżą, radna miasta Toruń, organizatorka imprez masowych. Pani Sylwia przybliżyła nam tematykę postaw społecznych oraz wpływ emocji na społeczne funkcjonowanie człowieka. Podczas przeprowadzonych przez panią Sylwię warsztatów działaliśmy zespołowo realizując przydzielone zadania. Powstały pomysły na imprezy osiedlowe, zaangażowanie w życie społeczne seniorów, działania prozdrowotne i informujące społeczeństwo związane z PKU itp. Każdy zespół był twórczy i potrafił zaprezentować się niezwykle kreatywnie.

Popołudnie zajęła nam praca na warsztatach prowadzonych przez panią Elżbietę Nowaczyk i pana Leszka Wałę. Podzieliliśmy się na grupy rodziców i młodych dorosłych oraz dorastających osób. Intensywna praca i zdobyta, nowa, wiedza pozwoliła nam ustalić, w obydwu zespołach, wnioski dotyczące mocnych i słabych stron naszych społecznych postaw. Porównaliśmy je w zestawieniu obu grup i próbowaliśmy znaleźć drogi do lepszego funkcjonowania, panowania nad emocjami, osiągnięcia celów wpływających na poprawę naszej aktywności społecznej.

Dorosła i dorastająca młodzież, a nawet dzieci postanowiły sprawdzić swoje społeczne umiejętności w praktyce podczas wspólnej pracy przy przygotowaniu przedstawienia teatralnego. „Baśniowy Ambaras” „reżyserowany” przez p. Elżbietę Nowaczyk to nasz spektakl, który odniósł sukces i był niespodzianką dla najmłodszych uczestników warsztatów i wszystkich rodziców !! Brawo dla naszej młodzieży i najmłodszej Kasi – jesteście wspaniali !!!

Niedziela była czasem podsumowań warsztatów rozwijających kompetencje społeczne, zwięczonym wręczeniem dyplomów i upominków dla osób z fenyloketonurią i ich rodzin.

Pałac Romantyczny w Turznie zachwycił nas swoim pięknem, plenerem i prawdziwie pałacową kuchnią, zarówno „zwykł” jak i niskobiałkową. Dania PKU cieszyły naszych podopiecznych nie tylko smakiem, ale stanowiły także ucztę dla oka. Gratulacje dla Szefa Kuchni i Personelu hotelu!!!

Pełni wrażeń wizualnych, merytorycznych i duchowych zakończyliśmy, pracowity i relaksycyjny jednocześnie, pobyt w gościnnych progach Pałacu Romantycznego w Turznie .

Słowa podziękowania należą się organizatorom: prezesowi Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię – Leszkowi Wała, sekretarzowi Stowarzyszenia – Elżbiecie Nowaczyk oraz pani Małgorzacie Mocnej – za nadzór nad posiłkami PKU i ustalenie menu.

Dodatkowe podziękowania, za wsparcie i pomoc, kierujemy do pani Renaty Peplińskiej, a pani Beacie Banasiak i pani Marcie Suleckiej składamy wyrazy uznania za pyszne słodkości PKU.

Wszystkim uczestnikom warsztatów rozwijających kompetencje społeczne gratulujemy aktywnej postawy podczas przeprowadzonych zajęć !

opracowała: Elżbieta Nowaczyk