Skip to content

KRS – 0000274454

Mikołajki 2013

30 listopada 2013 roku mieliśmy przyjemność, jako członkowie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię, znowu spędzić czas razem w mikołajkowym nastroju! Impreza w ramach realizacja zadana publicznego pod hasłem -„Świąteczne marzenia – spotkanie Mikołajkowe” miała charakter wspierający, edukacyjny oraz integracyjny. Wzięli w niej udział nasi podopieczni i ich opiekunowie. 
           Jak zwykle w Family Parku w Bydgoszczy bawiliśmy się doskonale! Najmłodsi mieli okazję skorzystać z atrakcji dostępnych w tym miejscu – zabaw ruchowych w małpim gaju, dmuchanym zamku, min i- cartodromu, ścianki wspinaczkowej itp. Uśmiechy najmłodszych świadczyły o radości i oczekiwaniu na najważniejszego gościa tego spotkania – MIKOŁAJA! Gdy pojawił się na wspaniałych saniach wręczył dzieciom spełniające część marzeń upominki. Wspólne tańce milusińskich i Świętego Mikołaja dostarczyły naszym podopiecznym dużo emocji.
           Na spotkaniu obecna była pani psycholog – dr Joanna Słowińska oraz pani dietetyk – mgr Izabela Horka, która zorganizowała konkurs edukacyjny przygotowany przez obie panie dla dzieci i młodzieży oraz rodziców z naszego Stowarzyszenia. Uczestniczący w nim otrzymali atrakcyjne nagrody. Prezes pan Leszek Wała omówił najistotniej sprawy bieżące a osobom obecnym na spotkaniu oraz ich rodzinom złożył w imieniu Zarządu serdeczne, świąteczne życzenia bożonarodzeniowe.
           Niewątpliwą atrakcją spotkania było pojawienie się Motomikołajów. Mikołaje i ich szybkie motory prezentowały się wspaniale a dzieci miały możliwość siedząc na nich zrobić sobie zdjęcia.
           Rodzice i opiekunowie naszych podopiecznych skorzystali z wymienionych doświadczeń kulinarnych oraz wspólnych rozmów na różne tematy.            Przed nami grudzień – czas magicznych Świąt Bożego Narodzenia. A więc radujmy się tym czasem, niech spełniają się marzenia naszym dzieciom i nam – te związane ze zdrowiem, te na przyszłość i na teraz. 

Członkom Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię i ich Rodzinom oraz Osobom, które nas wspierają – dużo miłości i rodzinnego szczęścia wraz z podziękowaniami, za to że w ten mikołajkowy dzień byliście Państwo z nami!

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego