Skip to content

KRS – 0000274454

Mazury 2016

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Te jeziora, mazurskie jeziora – wodo czysta, czy słyszałaś nas?

17-19 czerwca 2016 roku dzięki wsparciu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach pomocy społecznej nasze Stowarzyszenie miało okazję wziąć udział w niezwykłej wyprawie na Mazury pod hasłem „Z naszym PKU- Mazury to cud natury!”
          Potwierdzamy hasło wyprawy – Mazury to rzeczywiście cud – piękne jeziora, plaże, malownicze krajobrazy i ciekawe historycznie miejsca mogą zauroczyć niejednego turystę.
          Mieliśmy okazję zwiedzić miejsce znanej z historii Bitwy pod Grunwaldem oraz zobaczyć dawną kwaterę Hitlera w Gierłoży – Wilczy Szaniec. Atrakcją dla naszych podopiecznych był również Zamek Warmii i Mazur znajdujący się w Olsztynie. Nasi wycieczkowicze z Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na PKU z zainteresowaniem zwiedzili wraz przewodnikiem Twierdzę Boyen oraz obserwowali most obrotowy w Giżycku.
          Po wspaniale przygotowanych posiłkach niskobiałkowych dzieci i młodzież obecna na wycieczce miała możliwość spędzenia czasu na           plaży i podziwiania żaglówek oraz cudownych krajobrazów mazurskiego bogactwa terenu.
Spotkanie było okazją do integracji i wymiany doświadczeń związanych z funkcjonowaniem naszych podopiecznych z fenyloketonurią. Przyniosło zarówno im jak i ich rodzicom wiele atrakcji, radości, wiedzy i wrażeń, których po wielozmysłowym poznaniu po prostu nie da się zapomnieć. No i humoru całą walizkę –a to bezcenne !           Nasze okrzyki zachwytów z pewnością słyszało jezioro Mamry i nie tylko…

Prezesie Leszku, było super, chcemy jeszcze !!!

Panu Wiesławowi i Firmie, którą reprezentuje składamy podziękowania za pomysł i sprawną organizację naszej wyprawy z plecakiem PKU.

Sekretarz Stowarzyszenia
Elżbieta Nowaczyk