Skip to content

KRS – 0000274454

Karbówko 2013

(140kB)

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego 

 

W dniu 25.05.2013 roku, w Osadzie Karbówko, Elgiszewo 37, 87-408 Ciechocin odbyła się realizacja zadania publicznego pn.: „Nasze zakręcone marzenia”. W spotkaniu wzięło udział 40 dzieci, młodzieży chorych na fenyloketonurię i 60 osób dorosłych rodziców z terenu województwa kujawsko – pomorskiego oraz zaproszeni goście, specjaliści z dziedziny fenyloketonurii.
W ramach spotkania uczestnicy mieli możność wysłuchania krótkich pogadanek przygotowanych przez specjalistów z dziedziny chorób metabolicznych.
W części rozrywkowo-integracyjnej wszyscy korzystali z zaplanowanych zabaw i atrakcji takich jak: kręgielnia, stół bilardowy, konkursy i gry zręcznościowe z animatorami, przejazd bryczką konną po terenie ośrodka, jazda konna i oprowadzanie koni, zjazd na linie, kula na wodę, strzelnica ze stanowiskami z wiatrówkami i z łukami.
Oprócz powyższego podczas trwania spotkania uczestnicy zadania korzystali z indywidualnych porad jak i dokonywali wymian życiowych doświadczeń i wiedzy na temat odpowiedniej opieki i żywienia chorych na fenyloketonurię. Dla uczestników spotkania, będących na diecie pku oraz ich opiekunów zapewniono wyżywienie i napoje. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem i wyjazdem uczestników do domu.

Prezes Zarządu
Leszek Wała