Skip to content

KRS – 0000274454

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Jabłko, gruszka i śliweczka, to fenylaczkowa jest wycieczka – wycieczka do Trójmiasta z plecakiem PKU – wrzesień 2015 roku.

Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię spędziło trzy wspaniałe dni w Trójmieście. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Kanału Elbląskiego przy pochylni Buczyniec. Mieliśmy okazję płynąć nim i podziwiać widoki oraz konstrukcję kanału unikatowego w skali nie tylko krajowej. Zwiedziliśmy też pełne atrakcji Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku oraz zabytkową cześć tego wspaniałego miasta. Okręty wojenne w Gdyni zachwyciły uczestników naszej wycieczki i były dla nich żywą lekcją historii. Atrakcją dla młodzieży oraz dzieci-członków naszego Stowarzyszenia – był też Zamek Krzyżacki w Malborku zwiedzany z przewodnikiem.
          Wycieczka była bogata w atrakcje i intensywna. Nawet jeśli byliśmy trochę zmęczeni tempem zwiedzania, warto było zobaczyć wszelkie atrakcje.
          Firma Vitafllo zorganizowała dla uczestników spotkania widowiskowy pokaz spożywania preparatów leczniczych najnowszej generacji. W pokazie tym brali udział profesjonalni barmani, którzy nauczyli młodzież przyrządzać koktajle na bazie owoców i niezbędnych dla ich leczenia preparatów dostępnych na rynku.
          Rodzice i dzieci wymienili doświadczenia w zakresie prowadzenia diety i nowych, związanych z tematem, pomysłów. Młodzież miała okazję do rozmów i bycia razem, co daje poczucie bycia w grupie, która jest zintegrowana i w której można zdobyć nowe wskazówki na życie z chorobą.
          Było smacznie, zdrowo i kolorowo! Nie zabrakło nam dobrego humoru i smacznych dań niskobiałkowych. Fenylaczkowa wycieczka po prostu się udała!Sekretarz Zarządu 
Elżbieta Nowaczyk