Skip to content

KRS – 0000274454

„Fenylaki u progu dorosłości”

30 listopada 2019 roku w hotelu Campanille w Bydgoszczy odbyło się spotkanie członków naszego Stowarzyszenia i pacjentów Poradni Chorób Metabolicznych Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zatytułowane „Fenylaki u progu dorosłości”.

Spotkanie organizowane było przy wsparciu firm farmaceutycznych – Vitaflo, Nutricia Medyczna oraz Mead Jonhson. Firmom  tym serdecznie dziękujemy za obecność i możliwość zorganizowania tej imprezy.

W spotkaniu aktywny udział, jako prelegenci, wzięli – pani dr n. med.  Joanna Jagłowska – gość zaproszony z Poradni Metabolicznej Fenyloketonurii UCK w Gdańsku, pani dr n. med.  Agnieszka Chrobot – Poradnia Chorób Metabolicznych Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy, prezes Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię – mgr Leszek Wała oraz Ida Nowaczyk – pacjentka Poradni Metabolicznej i członek naszego Stowarzyszenia.

Na spotkaniu obecna była również pani dietetyk – mgr Izabela Horka (WSD w Bydgoszczy).

Ciekawe prezentacje prelegentów cieszyły się zainteresowaniem i uwagą obecnych na spotkaniu osób związanych z fenyloketonurią. Edukacja  podopiecznych to jedno z kluczowych zadań naszej organizacji. Każdej  obecnej na przedmiotowym Spotkaniu osobie serdecznie dziękujemy za poważne traktowanie naszej działalności i zaangażowanie.

Mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę, zapoznać się z materiałami edukacyjnymi prezentowanymi na barwnych stoiskach wystawowych przygotowanych przez firmy farmaceutycznych, zjedliśmy dobry obiad niskobiałkowy, a przede wszystkim mieliśmy okazję pobyć razem.

Najmłodsze dzieci spędziły czas w towarzystwie klaunów, a nieco starsze zainteresowały się spotkaniem z policjantami, którzy uczyli jak zachować się w sytuacjach zagrożenia i jak być bezpiecznych na drogach.

Wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego spotkania oraz jego przeprowadzenie składamy serdeczne podziękowania!