Skip to content

KRS – 0000274454

Dźwirzyno 2014

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Było Dźwirzyno! – dawka dobrej zabawy, nauki i pełnej integracji ludzi związanych z PKU.

W długi, czerwcowy weekend członkowie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię wyjechali nad Bałtyk w ramach realizacji zadania publicznego Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego w 2014 roku w zakresie pomocy społecznej – wsparcie działań z zakresu opieki nad osobami chorymi pod nazwą: „Nasze nadmorskie marzenia”, integracyjnej wycieczki mającej na celu zarówno naukę, zdobycie nowych doświadczeń jak i wspaniałą zabawę w plenerze. Jeśli ktoś nie zabrał z domu dobrego humoru to ten humor dopadł go sam, już w autokarze pełnym przyjaciół z PKU. Pogoda, choć nie w pełni plażowa, była dla nas łaskawa, a słońce muskało nas wystarczająco. Ośrodek wypoczynkowy zapewnił naszym podopiecznym doskonałe warunki lokalowe a co najważniejsze specjalistyczną , niskofenyloalaninową dietę dostosowaną do ich potrzeb.
          Podczas wyjazdu gościliśmy firmę Vitaflo, która zaprezentowała dzieciom i młodzieży całą gamę nowych preparatów PKU oraz specjalistycznych produktów żywieniowych dla osób z fenyloketonurią. Vitaflo przygotowała dla nas program pełen atrakcji-pokazy kosmetyczne, sesje pamiątkowych zdjęć umieszczonych na kubkach, w których można przyjemniej spożywać lecznicze preparaty. Dni wycieczki wypełnione zostały przez atrakcje w postaci: kąpieli w Parku Wodnym Kołobrzeg, zwiedzanie, spacery, jazdy gokartami mknącymi z lekkością po Dźwirzynie, ogniskiem i rozmowami, dzięki którym znów wiemy więcej o swojej chorobie i związanych z nią problemami.
          Dobrze jest pobyć razem, zwłaszcza w morskim klimacie i cudownej pełnej śmiechu atmosferze wśród ludzi, którzy rozumieją swoje problemy związane ze zdrowiem i wspierają się wzajemnie.
           Na zakończenie podziękowania dla pana Prezesa Leszka Wały – od wszystkich uczestników tej wyprawy! Oby nigdy nie zabrakło Panu zapału i chęci do podejmowania takich przedsięwzięć. „Było wspaniale Panie Leszku!” mówiły dzieciaki. I to jest prawda.

Z pozdrowieniami sekretarz Zarządu 
Elżbieta Nowaczyk