Skip to content

KRS – 0000274454

Akademia zdrowia 21.05.2011r

Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię w dniu 21.05.2011 roku w Sali Malinowej Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy zorganizowało “Akademię zdrowia – F jak Fenyloketonuria”.
           Celem konferencji była szeroko rozumiana poprawa jakości życia dzieci i młodzieży chorych na fenyloketonurię, ich rodzin i opiekunów. Podczas konferencji-szkolenia wygłoszone zostały wykłady-prezentacje obejmujące wiele obszarów leczenia fenyloketonurii, prowadzenia prawidłowej diety niskobiałkowej oraz obwiązujących kryteriów przy orzekaniu o niepełnosprawności osób.
          Na konferencję przybyli zaproszeni przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię “Przekreślony Kłos” w Bydgoszczy oraz firm farmaceutycznych zajmujących się produkcja preparatów niskobiałkowych, tj.: Mead Johnson Nutrition, Milupa i SHS. 
          Wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowinkami w zakresie oferty produktów niskobiałkowych prezentowanych przez producentów żywności pku na zorganizowanych stoiskach wystawowych przez firmy Glutenex, Balviten i Bezgluten. (140kB)
          W ramach patronatu medialnego Polskie Radio PIK przeprowadziło wywiad z uczestnikami akademii a Gazeta Pomorska zamieściła w wydaniu z dnia 23.05.2011 roku relację z konferencji-szkolenia. 
Odrębne podziękowania chciałbym przekazać Urzędowi Miasta w Bydgoszczy i Starostwu Powiatowemu w Bydgoszczy za przekazanie dla uczestników Akademii materiałów promocyjnych.
          Realizacja powyższego zadania publicznego została dofinansowana ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Wszystkim uczestnikom, osobom i firmom, które przyczyniły się do zrealizowania zamierzonego przedsięwzięcia serdecznie dziękuję. 

Prezes Zarządu 
Leszek Wała