Skip to content

KRS – 0000274454

 

15 -lecie istnienia Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię– w mikołajkowym nastroju

 

 

Miło nam poinformować, że 10 grudnia 2022 roku w hotelu Campanille w Bydgoszczy nasza organizacja świętowała 15 – lecie swojego istnienia!

Wśród zaproszonych gości obecna była dr n med. Agnieszka Chrobot z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego, Poradnia Metaboliczna, która pogratulowała 15 – stej rocznicy Stowarzyszenia i pozdrowiła obecnych pacjentów. Mieliśmy też ogromną przyjemność gościć przedstawicieli firmy Vitaflo, a wśród nich panią Magdalenę Olkiewicz oraz przedstawicieli firm Nutricia – panią Anetę Paluch i Mead Johnson – panią Anetę Sawicką. Firmy przygotowały wspaniałe stoiska reklamujące preparaty i produkty PKU. Wspaniały świąteczny nastrój stworzyła firma Vitaflo prezentując kącik w klimacie świątecznym, który stanowił przepiękne, pełne choinek tło do pamiątkowych zdjęć.

Obecnych gości i członków naszego Stowarzyszenia powitał prezes Leszek Wała, który przedstawił również krótką prezentację poświęconą sprawom związanym z naszą organizacją.

Rocznica powstania Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię zainteresowała licznych swoich członków, którzy przybyli całymi rodzinami, w celu wspólnego spędzenia czasu i celebrowania radosnych chwil.

A było ich wiele!

Gościliśmy zespół wokalny „To i Owo” z Zespołu Szkół nr 8 w Bydgoszczy, który stworzył ciepły świąteczny nastrój i dostarczył wielu wrażeń artystycznych całej publiczności. Dużo emocji wywołała też wspomnieniowa prezentacja multimedialna przygotowana z muzyką przez Elżbietę Nowaczyk i Idę Nowaczyk. Dzięki możliwości oglądania filmu uświadomiliśmy sobie dorobek naszego Stowarzyszenia – każde istotne wydarzenie z minionych 15 lat i zmiany jakie w ciągu tych lat następowały w nas i wokoło nas.

Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych, ale i starszych osób obecnych na spotkaniu, był występ iluzjonisty – sztukmistrza Bartłomieja. Zainteresowanie magią wśród obecnych na spotkaniu osób okazało się ogromne!

Był czas na rozmowy, wymianę doświadczeń, zabawę najmłodszych z przedstawicielami fundacji Dr Max – animatorami oraz wspólne skosztowanie okolicznościowego tortu PKU i obiadu składającego się przede wszystkim z dań niskobiałkowych.

Spotkanie zakończył prezes Leszek Wała, który wręczył, w imieniu Zarządu, podarunkowe karty upominkowe obecnym na spotkaniu osobom chorym na fenyloketonurię.

W pracę organizacyjną związaną z obsługą tej uroczystości zaangażowane były następujące osoby – Leszek Wała, Małgorzata Mocna, Elżbieta Nowaczyk, a także, podczas spotkania, Renata Peplińska.

Podziękowania składamy Beacie Banasiak za okazane zaangażowanie, pierniczki i ciasta, radosne występy i utwór rymowany z dedykacją – to było sympatyczne!

Wyrazy wdzięczności kierujemy do sponsorów – wyżej wymienionych firm farmaceutycznych , a przede wszystkim do firmy Vitaflo – głównego sponsora naszej imprezy.

Pani dr Agnieszce Chrobot dziękujemy za poświęcenie czasu i bycie z nami!

Cieszymy się z licznej obecności naszych członków i każdego uśmiechu podczas minionego spotkania mikołajkowego i rocznicowego zarazem.

opr. Elżbieta Nowaczyk