Skip to content

KRS – 0000274454

10- lecie istnienia naszego Stowarzyszenia

Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię świętowało 10 – lecie istnienia! 
        Uroczystość odbyła się 28 października 2017 w hotelu Campanile w Bydgoszczy. Brali w niej udział honorowi goście – pani dr Agnieszka Chrobot, pani dr Joanna Jagłowska, Pani dr Joanna Słowińska, oraz pani mgr Izabela Horka. Przedstawiciele sieci aptek zaprezentowali funkcjonujący już program dostarczania pacjentom do domu preparatów PKU. Była również możliwość zapoznania się z nowościami na rynku produktów niskobiałkowych poprzez przygotowane stoiska wystawowe firm farmaceutycznych Vitaflo, Mead Johnson Nutrition, Nutricia Polska sp. z o.o. i producentów żywności niskobiałkowej Balviten, Bezgluten i Glutenex.
        Na jubileuszowym spotkaniu naszego Stowarzyszenia gościło wielu podopiecznych oraz ich Rodzice. Towarzyszyły nam wspomnienia i radość ze wspólnego spędzania czasu. Powspominaliśmy chwile z przed lat i te minione nie tak dawno. Zadbaliśmy też o stronę kulinarną – wspaniały tort uwieńczył 10 urodziny Stowarzyszenia. Doskonałe dania PKU dzieci i młodzież zjadała z ochotą i smakiem.
        Atmosfera spotkania przebiegała w nastroju refleksyjnym i przyjacielskim. Dziękujemy za obecność – to niezwykle ważne być razem w istotnych momentach!
        Osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej uroczystości poprzez wspaniałe podziękowania i pamiątki serdeczne wyrazy uznania składa – Zarząd Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię.


opr. Elżbieta Nowaczyk