d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
NewsyZadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Prezydenta Miasta Bydgoszczy
Jaka piękna jest Warszawa!


          Członkowie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię zamieszkali w Bydgoszczy skorzystali z oferty wycieczki do stolicy w dniach 7-8.09.2013 roku. Taką możliwość stworzyło nam zrealizowanie zadania publicznego Prezydenta Miasta Bydgoszczy z zakresu rehabilitacji społecznej, rekreacji oraz integracji osób chorych i niepełnosprawnych przez organizacje i podmioty prowadzące działalność pożytku.
          Zwiedziliśmy Warszawę w promieniach wrześniowego słońca pełni humorów i uśmiechu. Atrakcje turystyczne takie jak Starówka, Wilanów, ulica ambasad różnych państw, Belweder, Stadion Narodowy, a przede wszystkim Centrum Nauki Kopernik zachwyciły uczestników wyprawy z plecakiem PKU.
          Nocleg zapewnił nam pensjonat w Piasecznie, który zapewnił naszym podopiecznym specjalistyczną dietę niskobiałkową. Dzieci i młodzież pełni energii po tych posiłkach zwiedzali stolicę chłonąc jej piękno i niepowtarzalny klimat. Spotkaniu towarzyszyły rozmowy o problemach związanych z chorobą prowadzone zarówno wśród dzieci jak i ich opiekunów. Każdy problem w tak pięknym miejscu jak nasza stolica otoczona słońcem ciepłem wydaje się prostszy i do pokonania.
          Niezapomniane wrażenia na długo pozostaną w sercach i umysłach naszych podopiecznych, bo jak przygoda to tylko w Warszawie! Tak informują słowa piosenki i my też tak sądzimy jako uczestnicy tej wspaniałej wyprawy do naszej stolicy.           Mamy nadzieję, że następnym razem będzie jeszcze lepiej i wielu członków Stowarzyszenia skorzysta z podobnej oferty. A póki co - Czekaj na nas Warszawo!


Sekretarz
Elżbieta Nowaczyk

Prezes Zarządu
Leszek Wała
Zobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku