d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
Newsy
Dzwirzyno (140kB)

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko - Pomorskiego„Jabłko, gruszka i śliweczka, to fenylaczkowa jest wycieczka” - wycieczka do Trójmiasta z plecakiem PKU - wrzesień 2015 roku.          Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię spędziło trzy wspaniałe dni w Trójmieście. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Kanału Elbląskiego przy pochylni Buczyniec. Mieliśmy okazję płynąć nim i podziwiać widoki oraz konstrukcję kanału unikatowego w skali nie tylko krajowej. Zwiedziliśmy też pełne atrakcji Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku oraz zabytkową cześć tego wspaniałego miasta. Okręty wojenne w Gdyni zachwyciły uczestników naszej wycieczki i były dla nich żywą lekcją historii. Atrakcją dla młodzieży oraz dzieci-członków naszego Stowarzyszenia - był też Zamek Krzyżacki w Malborku zwiedzany z przewodnikiem.
          Wycieczka była bogata w atrakcje i intensywna. Nawet jeśli byliśmy trochę zmęczeni tempem zwiedzania, warto było zobaczyć wszelkie atrakcje.
          Firma Vitafllo zorganizowała dla uczestników spotkania widowiskowy pokaz spożywania preparatów leczniczych najnowszej generacji. W pokazie tym brali udział profesjonalni barmani, którzy nauczyli młodzież przyrządzać koktajle na bazie owoców i niezbędnych dla ich leczenia preparatów dostępnych na rynku.
          Rodzice i dzieci wymienili doświadczenia w zakresie prowadzenia diety i nowych, związanych z tematem, pomysłów. Młodzież miała okazję do rozmów i bycia razem, co daje poczucie bycia w grupie, która jest zintegrowana i w której można zdobyć nowe wskazówki na życie z chorobą.
          Było smacznie, zdrowo i kolorowo! Nie zabrakło nam dobrego humoru i smacznych dań niskobiałkowych. Fenylaczkowa wycieczka po prostu się udała!Sekretarz Zarządu
Elżbieta NowaczykZobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku