d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
Newsy
Spotkanie eukacyjne 1.09.2007

Zarząd Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię w myśl realizacji swoich celów statutowych w dniu 10.11.2007 roku w godz. 11.00 - 13.00 w Restauracji "3 Światy" w Bydgoszczy przy ul. Piotra Skargi 13 zorganizował spotkanie edukacyjne dla członków Stowarzyszenia.

Gośćmi honorowymi na przedmiotowym spotkaniu byli dr n. med. Danuta Kurylak, Izabela Horka dietetyczka i Joanna Kubiak przedstawiciel firmy SHS.

Na wstępie przedstawiono sprawy organizacyjne stowarzyszenia oraz plany dalszej działalności.

Podczas spotkania w ramach edukacji zdrowotnej osób chorych na fenyloketonurię dr n. med. Danuta Kurylak przypomniała o skutkach nie prowadzenia właściwej diety, przedstawiła zamiary oraz podejmowane przedsięwzięcia przez Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy w leczeniu fenuloketonurii.

Pani Izabela Horka poprzez prezentacją multimedialną zapoznała z zasadami stosowania wymienników żywieniowych w prowadzeniu diety PKU.

Pani Joanna Kubiak zaprezentowała nowinki umieszczone na stronie internetowej SHS oraz z osobami w grupie wiekowej do 12 lat przeprowadziła szkolenie na temat stosowania wymienników żywieniowych w prowadzeniu diety PKU.

Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu na zakończenie spotkania i po wymianie doświadczeń związanych z prowadzeniem diety PKU zostały poczęstowane przygotowanym na tą okazję gorącym posiłkiem oraz wręczono im paczki żywnościowe.Prezes Zarządu
Leszek Wała


Zobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku