d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
Newsy
Warsztaty Piecki VI Warsztaty PKU w PIECZYSKACH

Szósty raz w Pieczyskach!

Niektórzy stwierdziliby być może, że to wieje nudą. Może niektórzy tak, ale nie my-uczestnicy tych Warsztatów. A dlaczego? Bo działo się, działo, a dnia i nocy było nam mało! Prezentacja firm wyrobów PKU połączona została ze smakowitą ich degustacją. W sobotę pachniały już daniami PKU całe Pieczyska. Rodzice wraz z dziećmi stworzyli stanowiska kulinarne wyposażone w kuchenki i naczynia i ochoczo zabrali się do roboty. Czuliśmy się w programie GOTOWANIE NA EKRANIE. Powstały naprawdę smakowite dania niskobiałkowe takie jak RATATUJ (warzywa w sosie), ŻUREK PKU, LECZO, PIEROGI, CIASTECZKA ZE ŚLIWKĄ czy JABŁUSZKA Z MIĘTĄ I SYROPEM KLONOWYM. Brawa należą się dzieciom i młodzieży, która naprawdę wspaniale poradziła sobie w stworzonej przez nich samych niskobiałkowej kuchni. Zmęczeni, ale zadowoleni gotowali, obierali, siekali i smażyli pod hasłem: „Gdzie są trzy kucharki tam dań PKU pełne garnki!” I były naprawdę pełne i smakowite. Mistrzem kulinarnym PKU został nazwany bezsprzecznie jeden z rodziców - tata Agatki, pan Paweł - gratulacje. To właśnie on stworzył najcudowniejsze pierogi PKU na świecie!
Po południu pani dietetyk mgr I. Horka wraz z p. mgr J. Gronkiewicz z Firmy Mead Johnson Nutrition zgromadziły wokół siebie młodzież na zajęciach poświęconych świadomemu i zdrowemu odżywianiu oraz praktycznemu przygotowaniu potraw PKU. Był smaczny i zdrowy koktajl owocowy, ciasto z owocami, Kanapki oraz gofry, w których przygotowaniu pomógł pan Paweł - nasz mistrz potraw PKU.
Na warsztatach obecna była również pani dr J.Słowińska - udzielała rodzicom porad psychologicznych podczas prowadzonych rozmów indywidualnych i grupowych, służyła jak zawsze wsparciem i życzliwością.
Następny dzień był niespodzianką dla uczestników warsztatów. Odwiedziła nas grupa fanów motocykli wraz ze swoimi wspaniałymi maszynami - członkowie Bractwa Motocyklowego Dragonia http://www.dragonia.eu/
Dzieci skorzystały z proponowanych atrakcji - oglądali motocykle, rozmawiali z ich właścicielami, mogli ich dotknąć i usiąść na nich. Atmosfera podczas VI Warsztatów PKU była wspaniała, humory dopisywały wszystkim mimo nieco pochmurnej pogody. Niech żyją Pieczyska i Warsztaty PKU! Już chcemy wracać tam- za rok....
Wszystkim uczestnikom, osobom i firmom: Mead Johnson Nutrition, Balviten, Bezgluten i Glutenex, które przyczyniły się do zrealizowania zamierzonego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.


Sekretarz
Elżbieta Nowaczyk

Prezes Zarządu
Leszek WałaZobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku