d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
Newsy
Dzwirzyno (140kB)

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko - PomorskiegoTe jeziora, mazurskie jeziora –wodo czysta, czy słyszałaś nas?          17-19 czerwca 2016 roku dzięki wsparciu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach pomocy społecznej nasze Stowarzyszenie miało okazję wziąć udział w niezwykłej wyprawie na Mazury pod hasłem „Z naszym PKU- Mazury to cud natury!”
          Potwierdzamy hasło wyprawy - Mazury to rzeczywiście cud – piękne jeziora, plaże, malownicze krajobrazy i ciekawe historycznie miejsca mogą zauroczyć niejednego turystę.
          Mieliśmy okazję zwiedzić miejsce znanej z historii Bitwy pod Grunwaldem oraz zobaczyć dawną kwaterę Hitlera w Gierłoży - Wilczy Szaniec. Atrakcją dla naszych podopiecznych był również Zamek Warmii i Mazur znajdujący się w Olsztynie. Nasi wycieczkowicze z Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na PKU z zainteresowaniem zwiedzili wraz przewodnikiem Twierdzę Boyen oraz obserwowali most obrotowy w Giżycku.
          Po wspaniale przygotowanych posiłkach niskobiałkowych dzieci i młodzież obecna na wycieczce miała możliwość spędzenia czasu na           plaży i podziwiania żaglówek oraz cudownych krajobrazów mazurskiego bogactwa terenu.
Spotkanie było okazją do integracji i wymiany doświadczeń związanych z funkcjonowaniem naszych podopiecznych z fenyloketonurią. Przyniosło zarówno im jak i ich rodzicom wiele atrakcji, radości, wiedzy i wrażeń, których po wielozmysłowym poznaniu po prostu nie da się zapomnieć. No i humoru całą walizkę –a to bezcenne !           Nasze okrzyki zachwytów z pewnością słyszało jezioro Mamry i nie tylko…

Prezesie Leszku, było super, chcemy jeszcze !!!

Panu Wiesławowi i Firmie, którą reprezentuje składamy podziękowania za pomysł i sprawną organizację naszej wyprawy z plecakiem PKU.

Sekretarz Stowarzyszenia
Elżbieta NowaczykZobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku