d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
Newsy
Warsztaty Piecki (140kB)

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko - Pomorskiego


           W dniu 25.05.2013 roku, w Osadzie Karbówko, Elgiszewo 37, 87-408 Ciechocin odbyła się realizacja zadania publicznego pn.: „Nasze zakręcone marzenia”. W spotkaniu wzięło udział 40 dzieci, młodzieży chorych na fenyloketonurię i 60 osób dorosłych rodziców z terenu województwa kujawsko – pomorskiego oraz zaproszeni goście, specjaliści z dziedziny fenyloketonurii.
           W ramach spotkania uczestnicy mieli możność wysłuchania krótkich pogadanek przygotowanych przez specjalistów z dziedziny chorób metabolicznych.
          W części rozrywkowo-integracyjnej wszyscy korzystali z zaplanowanych zabaw i atrakcji takich jak: kręgielnia, stół bilardowy, konkursy i gry zręcznościowe z animatorami, przejazd bryczką konną po terenie ośrodka, jazda konna i oprowadzanie koni, zjazd na linie, kula na wodę, strzelnica ze stanowiskami z wiatrówkami i z łukami.
          Oprócz powyższego podczas trwania spotkania uczestnicy zadania korzystali z indywidualnych porad jak i dokonywali wymian życiowych doświadczeń i wiedzy na temat odpowiedniej opieki i żywienia chorych na fenyloketonurię. Dla uczestników spotkania, będących na diecie pku oraz ich opiekunów zapewniono wyżywienie i napoje. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem i wyjazdem uczestników do domu.


Prezes Zarządu
Leszek WałaZobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku