d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
Newsy
Warsztaty Piecki (140kB)

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko - Pomorskiego


           W dniu 19.06.2011 roku, w Osadzie Karbówko, Elgiszewo 37, 87-408 Ciechocin odbyła się realizacja zadania publicznego pn.: - "Z fenyloketonurią pod rękę, jak z nią żyć i cieszyć się życiem" - spotkanie, impreza o charakterze wspierającym, integracyjnym dla osób chorych na fenyloketonurię. W spotkaniu wzięło udział 40 osób chorych na fenyloketonurię i 60 osób ich opiekunów.
           Zorganizowane w ramach zadania spotkanie, wsparło osoby chore na fenyloketonurię, a tym samym zintegrowało środowisko osób przewlekle chorych na fenyloketonurię. Podczas spotkania na neutralnym gruncie wszyscy wymieniali nabyte doświadczenia i wiedzę na temat odpowiedniej opieki i żywienia chorych na fenyloketonurię.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchania przygotowanych na tą okazję pogadanek i wykładów na temat prawidłowego prowadzenia diety niskobiałkowej.
           Atrakcjami dla najmłodszych i nie tylko, była jazda konna i oprowadzanie koni, przejazd bryczką, rodeo, minigolf, tenis stołowy, i trampolina. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem i wyjazdem uczestników do domu.


Prezes Zarządu
Leszek WałaZobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku