d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
Newsy
Dzwirzyno Inspiracje Fenylaczków z.... Mistrzynią od pływaczków!

          Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię 26 kwietnia 2015roku miało okazję uczestniczyć w atrakcyjnym spotkaniu organizowanym przez Poradnię Chorób Metabolicznych i firmę Nutricia Metabolics pod tytułem: Sport i PKU. Z entuzjazmem przyjęliśmy zaproszenia na inspirujące warsztaty i zaoferowaliśmy swój czynny udział. Było warto!

          Spotkanie odbyło się w przestrzennej Sali Konferencyjnej Stadionu Zawiszy. Pani dr n. med. Agnieszka Chrobot przedstawiła obecnym w swoim wykładzie zagadnienia poświęcone sprawom sportu w kontekście choroby zasadniczej naszych podopiecznych - fenyloketonurii. Prezentowaną wiedzą ilustrowaną na ekranie podkreśliła ważność kultury fizycznej i ćwiczeń w rozwoju każdego człowieka. Fenyloketonuria to nie przeszkoda ani blokada dla sportu. Dzieci i młodzież z PKU powinny mieć sportowe pasje!

          Niewątpliwą atrakcją spotkania na Zawiszy była obecność zdobywczyni olimpijskiego trofeum –złotego medalu w pływaniu – Otylii Jędrzejczak. Nasza medalistka - osoba pełna pogodnej aury i ciepła z właściwym sobie wdziękiem mówiła o istocie życiowych celów ukierunkowanych na sukces. Zaprezentowała własną drogę do kariery, codzienne zmagania, ważność mozolnych treningów i siłę woli, która zaprowadziła ją na olimpijskie podium. Na obecnych – Otylia Jędrzejczak wywarła niesamowite wrażenie, słuchaliśmy Jej w skupieniu i z uwagą. Uczestnicy spotkania otrzymali od niezwykłego gościa – klucze do sukcesu - pamiątki spotkania. Z pewnością osobom z PKU bardzo się przydadzą – oni walczą o sukces każdego dnia stawiając czoło chorobie. A sport dzięki wystąpieniu Wspaniałego Gościa z pewnością bardziej polubią.

           Za wspaniały obiad PKU i dostarczenie porcji Spotkanie zakończył pokaz kulinarny połączony z warsztatami dla uczestników zorganizowany przez Jerzego Nogala i panią mgr Izabelę Horkę. Dostawa witamin - przepisy dla sportowców - było smakowicie!

           Za wspaniały obiad PKU i dostarczenie porcji wiedzy - sportowo i dietetycznie - oraz możliwość udziału w spotkaniu ORGANIZATOROM – pięknie dziękują uczestnicy warsztatów z Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię.


Elżbieta NowaczykZobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku