d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
Newsy
Dzwirzyno (140kB)

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko - PomorskiegoByło Dźwirzyno! - dawka dobrej zabawy, nauki i pełnej integracji ludzi związanych z PKU.          W długi, czerwcowy weekend członkowie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię wyjechali nad Bałtyk w ramach realizacji zadania publicznego Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego w 2014 roku w zakresie pomocy społecznej – wsparcie działań z zakresu opieki nad osobami chorymi pod nazwą: „Nasze nadmorskie marzenia”, integracyjnej wycieczki mającej na celu zarówno naukę, zdobycie nowych doświadczeń jak i wspaniałą zabawę w plenerze. Jeśli ktoś nie zabrał z domu dobrego humoru to ten humor dopadł go sam, już w autokarze pełnym przyjaciół z PKU. Pogoda, choć nie w pełni plażowa, była dla nas łaskawa, a słońce muskało nas wystarczająco. Ośrodek wypoczynkowy zapewnił naszym podopiecznym doskonałe warunki lokalowe a co najważniejsze specjalistyczną , niskofenyloalaninową dietę dostosowaną do ich potrzeb.
          Podczas wyjazdu gościliśmy firmę Vitaflo, która zaprezentowała dzieciom i młodzieży całą gamę nowych preparatów PKU oraz specjalistycznych produktów żywieniowych dla osób z fenyloketonurią. Vitaflo przygotowała dla nas program pełen atrakcji-pokazy kosmetyczne, sesje pamiątkowych zdjęć umieszczonych na kubkach, w których można przyjemniej spożywać lecznicze preparaty. Dni wycieczki wypełnione zostały przez atrakcje w postaci: kąpieli w Parku Wodnym Kołobrzeg, zwiedzanie, spacery, jazdy gokartami mknącymi z lekkością po Dźwirzynie, ogniskiem i rozmowami, dzięki którym znów wiemy więcej o swojej chorobie i związanych z nią problemami.
          Dobrze jest pobyć razem, zwłaszcza w morskim klimacie i cudownej pełnej śmiechu atmosferze wśród ludzi, którzy rozumieją swoje problemy związane ze zdrowiem i wspierają się wzajemnie.
           Na zakończenie podziękowania dla pana Prezesa Leszka Wały – od wszystkich uczestników tej wyprawy! Oby nigdy nie zabrakło Panu zapału i chęci do podejmowania takich przedsięwzięć. „Było wspaniale Panie Leszku!” mówiły dzieciaki. I to jest prawda.

Z pozdrowieniami sekretarz Zarządu
Elżbieta NowaczykZobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku