d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
Newsy
Warsztaty Piecki           W dniu 16.06.2012 roku o godz.11.00 w Sali Malinowej Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy odbyła się realizacja zadania publicznego pn: „Akademia zdrowia – Fenyloketonuria - wiem i znam PKU”.
          Celem organizowanej akademii była szeroko rozumiana poprawa jakości życia dzieci i młodzieży chorych na fenyloketonurię, ich rodzin i opiekunów. Podczas akademii uświadomiono osobom chorym na fenyloketonurię i ich opiekunom konieczności prowadzenia ciągłej diety niskobiałkowej, sprawdzenie poziomu wiedzy na temat zasad prowadzenia diety pku.
          Przedmiotowe przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Panią Ewę Mes, Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego. Patronat medialny objęło Polskie Radio PIK i Gazeta Pomorska. TVP Oddział w Bydgoszczy warsztaty objęła opieką medialną.

Zaplanowane przedsięwzięcie przebiegło zgodnie z ustalonym programem, tj.:
godz. 10.15 do 11.00           Rejestracja uczestników
godz. 11.00 do 11.15           Oficjalne rozpoczęcie konferencji Leszek Wała Prezes Zarządu Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
godz. 11.15 do 11.50           „Co nowego w fenyloketonurii matczynej?” - dr Łukasz Kałużny
godz. 11.50 do 12.25           „Fenyloketonuria- problem pacjenta czy rodziny" – dr n med. Agnieszka Chrobot
godz. 12.25 do 12.35           „Jak możesz pomóc sobie w prowadzeniu diety?” – mgr Joanna Gronkiewicz Mead Johnson Nutrition
godz. 12.35 do 12.50           „Różnice osobowościowe a pokonywanie przeszkód w PKU – jakie strategie wybierają pacjenci” - dr Joanna Słowińska
godz. 12.50 do 13.40           Przerwa, czas na zapoznanie się z nowościami w produktach spożywczych PKU
godz. 13.40 do 13.50           „Milupa - nowości wydawnicze wspierające edukację w
PKU" – mgr Aneta Paluch Milupa
godz. 13.50 do 14.00           „Letnie nowości SHS - i wiesz co w trawie piszczy..." - mgr Joanna Kubiak – Grzegorz SHS International
godz. 14.00 do 14.10           Prezentacja Firmy Bezgluten – Mariusz Koczwara
godz. 14.10 do 14.45           Dyskusja i podsumowanie Akademii zdrowia
godz. 14.45                          Poczęstunek dla uczestników Akademii Zdrowia

          W ramach akademii przeprowadzone zostały wykłady i prezentacje na temat fenyloketonurii matczynej, występujących problemów i nowości w produktach pku. Przedmiotowe wydarzenie w szczególności miało na celu poprawę jakości życia osób chorych na fenyloketonurię oraz zapoznanie osób uczestniczących w konferencji z problemami życia codziennego.
           Atrakcją edukacyjną było przeprowadzenie prezentacji multimedialnych w zakresie nowości spożywczych produktów niskobiałkowych.
          Przez cały czas trwania warsztatów edukacyjno-kulinarnych osoby chore na fenyloketonurię, ich rodzice i opiekunowie wymieniali pomiędzy sobą doświadczenia związane z prowadzeniem właściwej diety, a tym samym leczeniem PKU.
          Przedstawiciele firm Balviten, Bezgluten i Glutenex, produkujące żywność niskobiałkową zorganizowali stoiska wystawowe. Podczas prezentacji na stoiskach wystawowych każdy mógł dokonać degustacji prezentowanych produktów.
           W ramach opieki medialnej TVP Oddział w Bydgoszczy dniu 16.06.2012 roku w głównym wydaniu „Zbliżeń” wyemitowało program na temat „Akademia zdrowia – Fenyloketonuria - wiem i znam PKU”.

Audycja w TVP Bydgoszcz - "Akademia zdrowia 2012"
Zbliżenia 16.06.2012r. godz.18.30


Pobierz audycję

Zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

          Wszystkim uczestnikom, osobom i firmom, które przyczyniły się do zrealizowania zamierzonego przedsięwzięcia serdecznie dziękuję.

Prezes Zarządu
Leszek Wała


Zobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku