d
Witamy na internetowej stronie Bydgoskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię
Menu główne
Wydarzenia
Przepisy kulinarne
Pomoc
Newsy
Walne zebranie           Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię w dniu 21.05.2011 roku w Sali Malinowej Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy zorganizowało "Akademię zdrowia - F jak Fenyloketonuria".
           Celem konferencji była szeroko rozumiana poprawa jakości życia dzieci i młodzieży chorych na fenyloketonurię, ich rodzin i opiekunów. Podczas konferencji-szkolenia wygłoszone zostały wykłady-prezentacje obejmujące wiele obszarów leczenia fenyloketonurii, prowadzenia prawidłowej diety niskobiałkowej oraz obwiązujących kryteriów przy orzekaniu o niepełnosprawności osób.
          Na konferencję przybyli zaproszeni przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię "Przekreślony Kłos" w Bydgoszczy oraz firm farmaceutycznych zajmujących się produkcja preparatów niskobiałkowych, tj.: Mead Johnson Nutrition, Milupa i SHS.
          Wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowinkami w zakresie oferty produktów niskobiałkowych prezentowanych przez producentów żywności pku na zorganizowanych stoiskach wystawowych przez firmy Glutenex, Balviten i Bezgluten. (140kB)
          W ramach patronatu medialnego Polskie Radio PIK przeprowadziło wywiad z uczestnikami akademii a Gazeta Pomorska zamieściła w wydaniu z dnia 23.05.2011 roku relację z konferencji-szkolenia.
Odrębne podziękowania chciałbym przekazać Urzędowi Miasta w Bydgoszczy i Starostwu Powiatowemu w Bydgoszczy za przekazanie dla uczestników Akademii materiałów promocyjnych.
          Realizacja powyższego zadania publicznego została dofinansowana ze środków Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Wszystkim uczestnikom, osobom i firmom, które przyczyniły się do zrealizowania zamierzonego przedsięwzięcia serdecznie dziękuję.

Prezes Zarządu
Leszek Wała


Zobacz
(53kB)

(41kB)
Chcesz oddać 1%?Kliknij tutaj
Podziękowanie za 1 %
WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANIE 1% Z PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA


Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r. 84 dzień roku